Recyklace jednou použitého tiskového toneru

Do 4 položek

Poštovné zdarma pro tonerové kazety, jednotky válce, odpadní krabice s tonerem a pásy.

 1. Vytiskněte si poštovní štítek z odkazu níže.
 2. Pečlivě balíček s prázdnými tonery zabalte do krabice, ve které vám došly nové tonery. Můžete vrátit nanejvýš 2 krabice najednou.
 3. Nalepte štítek na krabici.
 4. Vezměte na poštu a pošlete zdarma.

Stáhnout štítek

Použité prázdné tonery k recyklaci

Mezi 4 a 12 tonery

Bezplatný sběr

 1. Objednat krabici s bezplatným poštovním štítkem z níže uvedeného odkazu.
 2. Pečlivě zabalte tonery do krabice.
 3. Vezměte ji na vaši místní poštu. 

 

 

Objednat krabici

Často kladené otázky

 • Známe přesné složení našich kazet, takže je můžeme repasovat nebo recyklovat, aby se plně využil jejich potenciál
 • ‌Repasování tonerových kazet šetří 33 % CO2 ve srovnání s nákupem nových
 • Prostřednictvím našeho recyklačního programu přispíváme Cool Earth
 • Naše evropská repasovací zařízení (kam se vrací všechny vaše kazety) jsou uhlíkově neutrální a akreditované nulovým odpadem na skládku

‌Přijímáme pouze originální kazety Brother prostřednictvím našeho programu vracení, protože známe přesné složení našich kazet a můžeme je repasovat nebo recyklovat do jejich plného potenciálu. Pokud však obdržíme kazety jiného výrobce, také je zodpovědně recyklujeme a nic nepošleme na skládku.
Položky bezpečně zabalte a před vložením do krabice použijte fóliový sáček a připevněte na kazety žlutooranžový plastový kryt, abyste je ochránili před jakýmkoli poškozením během přepravy.
Ano, poskytujeme různé služby v závislosti na tom, kolik tonerových kazet máte. Jednoduše vyberte tu, která je pro vás nejvhodnější! I malý příspěvek pomáhá chránit životní prostředí před zbytečným odpadem. Ať už máte malé, střední nebo velké zařízení, společnost Brother má pro vás tu správnou recyklační službu: vraťte krabice s jednotlivými kazetami, nebo hromadně, poštou nebo využijte naši službu sběru balíků.
Napište nám prosím na recycle@brother.eu s údaji o objednávce a rádi vám pomůžeme!
Vaše národní poštovní služba má dohodu o přijímání a zasílání tonerových kazet pomocí IBRS (International Business Reply Service). ‌Musí přijmout vaši prázdnou tonerovou kazetu. V případe potíží, kontaktujte ‌ recycle@brother.eu

Jednoduše použijte jednu z recyklačních služeb k vrácení tonerových kazet do společnosti Brother. Máme 3 možnosti v závislosti na tom, kolik máte kazet:

 1. Pokud máte 1-2 kazety, jednoduše použijte bezplatní štítek ve vaší krabici nebo si jej stáhněte online. Přilepte ho na své krabice a odešlete na poště.
 2. Objednejte si bezplatnou poštovní krabici pomocí naší možnosti pro "4-12" kazet a jednoduše ji odevzdejte na poště, až bude plná.
 3. Objednejte si velkou krabici pomocí naší možnosti "více než 12" kazet a až bude plná, použijte stejnou stránku k žádosti o bezplatné vyzvednutí kurýrem.

Tonerové kazety, které dorazí zpět do společnosti Brother, budou repasovány a vše, co nemůžeme přímo znovu použít, bude recyklováno a přispěje k udržitelnému oběhovému hospodářství.

 • Naše oběhové hospodářství znamená, že 100 % kazet Brother, které nám zašlete zpět, je repasovaných nebo recyklovaných.
 • Když nám tonerovou kazetu vrátíte, prochází 150fázovým procesem repasování, aby bylo zajištěno, že každá repasovaná kazeta bude mít stejnou kvalitu jako nová. Tento vysoce inovativní proces znamená, že můžeme znovu vyrobit až 86 % tonerových kazet.
 • Vezmeme použitou kazetu, rozebereme ji, vyměníme opotřebované díly, vyčistíme a znovu sestavíme - poté ji odešleme našim zákazníkům jako zcela novou.
 • Vše, co nemůžeme znovu využít – kvůli poškození nebo opotřebení – je 100% recyklováno.
Ne, doklad o převodu odpadu se vztahuje pouze na jednotlivé zásilky nad 20 kg.
Zákazníci z celé Evropy recyklují své prázdné kazety s Brother. V Evropě máme dvě repasovací zařízení: jedno v severním Walesu a jedno na Slovensku. Používáme centralizovaný systém se sídlem v Nizozemsku a celoevropskou poštovní síť. To znamená, že všechny tonerové kazety dorazí ve společných zásilkách namísto v jednotlivých balíčcích, což výrazně snižuje emise přepravy.