1. Domů Brother
  2. Tiskárny

Najděte v našem sortimentu tu správnou tiskárnu

Muž v kuchyni s tiskárnou Brother v pozadí

Na co si dát pozor při nákupu tiskárny?

První věc, kterou je třeba zvážit, je to, k čemu budete tiskárnu používat. V závislosti na tom existuje řada funkcí, na které byste si měli dát pozor, abyste si vybrali tu správnou tiskárnu.

Důležité funkce, o kterých je třeba přemýšlet při nákupu tiskárny:

  • Tisková technologie – potřebujete laser nebo inkoustovou tiskárnu?
  • Rozlišení tisku – potřebujete kvalitní výtisky?
  • Rychlost tisku – jak rychle potřebujete tisknout?
  • Možnosti sítě a připojení – potřebujete kabelové nebo bezdrátové připojení?
  • Počet zásobníků papíru – potřebujete tisknout velké objemy?
  • Další funkce, které tiskárna nabízí – potřebujete kopírovat nebo skenovat dokumenty? 

Tři lidé v kanceláři s tiskárnou Brother v pozadí

Která tiskárna je pro mě ta pravá?

Chcete si koupit tiskárnu, ale nejste si jisti, zda potřebujete laserové nebo inkoustové zařízení? Pojďme si vysvětlit hlavní rozdíly mezi těmito dvěma:

Laserové tiskárny jsou navrženy tak, aby vytvářely vysoce kvalitní tisk pro textové dokumenty. Technologie laserového tisku také poskytuje vysokou rychlost tisku spolu s vysokými objemy tisku – takže je to ideální zařízení, pokud chcete tisknout ve velkém množství.

Laserové tiskárny pracují s tonerovými kazetami, které vydrží déle než inkoustové kazety, což z nich činí oblíbenou volbu pro jejich nízké náklady na tisk na stránku a dlouhodobou tiskovou kapacitu.

Inkoustové tiskárny jsou vhodnější pro tisk vysoce kvalitních barevných obrazů. Tato zařízení produkují vynikající kvalitu tisku fotografií a také umožňují bezokrajový tisk, což je ideální pro tisk velké grafiky. Inkoustové tiskárny mají nižší spotřebu energie než laserové tiskárny a jsou také populární jako levnější alternativa.

Přehled všech tiskáren

Žena stojící u multifunkční tiskárny Brother a držící dokument

Tiskárna nebo multifunkční zařízení?

Na výběr máte také mezi samostatnou tiskárnou a multifunkční tiskárnou, která nabízí některé další funkce.

Samostatné tiskárny jsou menší, takže je lze nastavit tak, aby šetřily místo a jsou ideální, pokud potřebujete pouze tisknout dokumenty.

Multifunkční tiskárny naproti tomu poskytují pohodlí kombinace několika funkcí. Tiskárna 3 v 1 umožňuje tisknout, skenovat a kopírovat z jednoho zařízení a tiskárna 4 v 1 také nabízí další funkce, jako je možnost faxování dokumentů.

Kromě většího pohodlí, které kombinuje funkce několika zařízení do jednoho, může ušetřit cenný prostor ve vaší kanceláři nebo domácnosti.

‌Brother nabízí tiskárny a multifunkční zařízení s laserovou i inkoustovou technologií a řadou možností připojení – můžete si tedy vybrat, zda budete tisknout na určeném místě nebo bezdrátově odkudkoli.

Tiskárny Brother seřazené na fialovém pozadí

Potřebujete pomoci s hledáním správné tiskárny?

Najděte perfektní tiskárnu pro vaši domácnost nebo malou kancelář z řady inkoustových a laserových stolních tiskáren Brother. Náš katalog vám pomůže najít nejvhodnější tiskárny na základě vašeho výběru.

Stáhněte si katalog

Hledáte vhodný spotřební materiál pro vaši tiskárnu?

Často kladené dotazy týkající se tiskáren

Opravdu záleží na tom, k čemu ji budete používat. Pro jednoduché úkoly, jako je tisk domácích úkolů vašich dětí nebo občasný dokument jako palubní lístek, je inkoustové zařízení ideální volbou. Doporučujeme také inkoustovou technologii, pokud chcete tisknout vysoce kvalitní snímky nebo fotografie.

Pro skenování nebo kopírování dokumentů, pak možná budete chtít zvážit inkoustovou multifunkční tiskárnu s funkcemi skeneru a kopírky.

Chcete-li tisknout mnohem větší množství nebo chcete tisknout rychle, možná budete chtít zvážit laserovou tiskárnu.

Brother nabízí širokou škálu zařízení pro použití v domácnosti.

Pro domov

V kanceláři se mohou objemy tisku značně lišit kvůli více uživatelům. Laserová multifunkční zařízení se skenery, kopírkami a možností oboustranného tisku mohou být relevantní zejména na pracovištích, která tisknou více a potřebují další funkce.

Pro menší kanceláře nebo kanceláře s nižšími objemy tisku jsou inkoustová zařízení ideální volbou.

‌Brother nabízí širokou škálu zařízení pro použití v kanceláři.

Pro podnikání

Z jedného na druhý budete muset vytisknout pouze několik stránek. K tomu doporučujeme inkoustovou tiskárnu, protože je ideální pro černobílý tisk s nízkým objemem.

Prohlédněte si naše inkoustové tiskárny

V kanceláři nebo v některých případech doma existují dny, kdy tisknete velké objemy.

Pro velké objemy tisku doporučujeme laserovou tiskárnu. V Brother najdete zařízení pro každý rozpočet. 

Prohlédněte si náš výběr laserových tiskáren

Bezdrátová tiskárna vám umožní připojit se k ní ze zařízení, jako jsou notebooky, smartphony nebo tablety, bez nutnosti kabelového připojení. Dokumenty můžete odesílat k tisku z libovolného zařízení připojeného k tiskárně, ať jste kdekoli.

Zobrazit bezdrátové tiskárny