1. Domů Brother
  2. O společnosti Brother
  3. Životní prostředí a udržitelnost
  4. Přední recyklace tonerů na trhu

Udržitelnost je pro nás důležitá:

Chápeme, že udržitelnost je důležitá, proto minimalizování našeho dopadu na planetu vždycky bylo základní součástí toho, co děláme, a proč máme globální tým, který to s vaší pomocí zajišťuje. Od vývoje dlouhotrvajících a odolných produktů až po etickou reprodukci nebo recyklaci 100 % kazet Brother, které nám odešlete, náš "Zelený tým" nám pomáhá být udržitelnější už skoro dvě desetiletí. 

Ale chceme mít ještě větší dopad, a s vámi na naší straně to dokážeme. Náš slib pro vás je jednoduchý. Pošlete nám zpět vaše použité kazety a my se postaráme o to, aby 100% z nich bylo reprodukováno nebo recyklováno v nejvyšší kvalite. Tímto způsobem můžeme společně dále usilovat o udržitelnou, uhlíkově neutrální budoucnost. 

Děkujeme vám, že jste na naší straně! 

Náš dosavadní příběh:

Obrázek recyklace s třemi šipkami a číslem 40 000 000 napsaným v purpurové barvě.

Kazety repasované nebo recyklované

V průměru repasujeme nebo recyklujeme 3 miliony tonerových kazet každý rok – dost na naplnění 4 olympijských bazénů.

Fialový obrázek s textem CO2 v kruhu se šipkami směřujícími ke stromu

Procesy s nulovou emisí uhlíku

Repasováním 86 % našich kazet ušetříme každý rok přibližně 5 300 tun CO2 – což odpovídá vyřazení 1 150 aut ze silnice.

Bílý nápis 0 % na fialovém odpadkovém koši

Nulový odpad na skládku

Naše evropská recyklační zařízení mají od roku 2013 akreditaci nulového odpadu na skládku – zabraňují tomu, aby každoročně skončilo na skládce 1 500 tun materiálu.

Recyklujte tonery zdarma

Naše historie repasování:

18 let repasování a stále počítáme

Již téměř 20 let sbíráme použité tonerové kazety, díky čemuž máme jeden z nejstarších programů repasování v Evropě a od doby, kdy jsme začali, každým rokem neustále roste.

Od otevření našeho prvního speciálního závodu na obnovu v roce 2008 až po to, že jsou naše evropské závody na obnovu tonerů od roku 2021 akreditovány jako neutrální vůči uhlíkovým emisím, je cesta, na kterou jsme nesmírně hrdí.

Zde je naše dosavadní historie repasování!

Náš postup repasování:

Bílý kruh na fialovém pozadí s nápisy 14 % recyklováno, nulový odpad, 86 % opětovné použití a 100 % výkon a s tonerovou kazetou Brother

Uzavřený cyklus

Společnost Brother provozuje systém Circular Economy pro sběr toneru již několik let. Náš uzavřený cyklus znamená, že sbíráme veškeré odpadní tonerové kazety a znovu je vyrábíme nebo recyklujeme, aniž by cokoli skončilo na skládce.

Naše kazety projdou celým kruhovým procesem a naše plasty neobsahují žádné nebezpečné přísady, což nám umožňuje je opakovaně vyrábět. 

Tento přístup nám umožňuje repasovat nebo recyklovat 100 % všech vrácených tonerových kazet Brother.

Náš špičkový proces repasování

Když nám tonerovou kazetu vrátíte, prochází 150fázovým procesem repasování, aby bylo zajištěno, že každá repasovaná kazeta bude mít stejnou kvalitu jako nová. Vše, co nemůžeme znovu využít – kvůli poškození nebo opotřebení – je 100% recyklováno.

Právě tento vysoce inovativní proces znamená, že můžeme repasovat 86 % tonerových kazet, které nám zákazníci Brother vracejí. To znamená, že můžeme vzít použitou tonerovou kazetu. Rozebrat ji. Vyměnit jakékoli opotřebované části. Vyčistit ji. Zase poskládat. A poslat ji zpět našim zákazníkům jako zcela novou.

A tento proces se může opakovat a znovu a znovu, což vám poskytuje produkty nejvyšší kvality, s co nejmenším dopadem na naši planetu.

Letový snímek budov recyklačního závodu

Snažíme se podporovat zdravější planetu

Máme vlastní specializované továrny Brother provozované ve Velké Británii a na Slovensku, postavené tak, abychom mohli převzít úplnou kontrolu nad repasováním a recyklací tonerových kazet, které nám zasílají zákazníci z celé Evropy.

Obě továrny jsou akreditovány jako uhlíkově neutrální a běží na zelené energii vyrobené solárními panely a systémy pozemního vytápění – a to je výsledek tvrdé práce našeho týmu. A chceme jít ještě dále.

Proto náš „Zelený tým“ v celé Evropě neúnavně pracuje na tom, aby neustále zlepšoval náš přístup k repasování a zajistil, aby byl co nejenergeticky úsporný a co nejšetrnější k životnímu prostředí.

Dva lidé drží krabice a tonerová kazeta mezi nimi

Pojďme to udělat společně

Recyklace s Brotherem je jednoduchá a zcela zdarma. Stačí nám poslat vaše prázdné kazety zpět pomocí jedné z našich metod vrácení, a my uděláme zbytek. V současné době repasujeme přibližně 3 miliony kazet ročně, ale chceme dělat více.

Společně s vaší trvalou podporou můžeme pokračovat ve výrobě udržitelných produktů a zároveň chránit a minimalizovat dopad na naši planetu.

Recyklujte spotřební materiál Brother

Řada větrných turbín na zeleném kopci s modrou oblohou a mraky.

O 65 % méně emisí do roku 2030

Věříme, že udržitelnost je víc než jen recyklace a odpovědný provoz; je to příležitost podpořit komunity, kterých jsme součástí, a mít pozitivní dopad na svět.

 

Životní prostředí a udržitelnost

Slova Cool Earth napsaná v bílé barvě a dva barevní papoušci v deštném pralesu.

Jak pomohli zákazníci společnosti Brother

Od roku 2009 přispíváme na Cool Earth prostřednictvím našeho recyklačního programu a podporujeme tak některé z nejohroženějších biotopů po celém světě. Zde jsou některé z nedávných projektů, které jste nám pomohli podpořit.

 

Objevte naše projekty s Cool Earth