1. Domů Brother
  2. Spotřební materiál a příslušenství
  3. ‌Povědomí proti padělkům Brother
Tonerová kazeta Brother na výrobní lince s mužem stojícím v pozadí

Co jsou padělané kazety?

Padělané kazety jsou kopie nebo napodobeniny inkoustů a tonerů, které jsou nezákonně vyráběny a prodávány s použitím ochranné známky Brother. Nejen, že porušují ochrannou známku společnosti Brother a práva duševního vlastnictví, ale také nedodržují přísné kontroly ochrany zdraví a bezpečnosti, kvality a ochrany životního prostředí, které ve společnosti Brother zavádíme.

Kde se prodávají padělané kazety?

Padělky se nejčastěji prodávají online. Tyto stránky se často objeví při vyhledávání inkoustu a toneru na internetu, inzerují levné nebo zlevněné produkty Brother a mohou dokonce na webové adrese používat název značky Brother.

Falešné kazety se mohou objevit i na populárních aukčních a inzerčních webových stránkách.

Kupujte originály Brother

Organizace Imaging Supplies Coalition (ISC) odhaduje, že padělané produkty stojí průmysl každý rok celosvětově přes 3 miliardy dolarů.

Zdroj: isc-inc.org 

Nebezpečí použití padělaných inkoustů a tonerů

  • Nespolehlivé - mohou být nespolehlivé, protože nesplňují stejně vysoké standardy nebo neprocházejí stejně přísným testováním jako originální kazety Brother.
  • Nebezpečné - padělky mají větší potenciál se rozbít a vytékat, potenciálně poškodit vaši tiskárnu a uvolňovat škodlivé částice do atmosféry.
  • Špatná kvalita - výstup je horší u kazet, které nebyly odborně navrženy a testovány společností Brother, aby produkovaly tisk nejvyšší kvality.
  • Nelegální - nákupem padělků podporujete nelegální organizovaný zločin.
  • Větší pravděpodobnost, že skončí na skládkách - obecně tisknou méně a nejsou tak trvanlivé, což znamená, že mohou skončit na skládkách předčasně.

Když záleží na kvalitě a spolehlivosti

Jak společnost Brother chrání své zákazníky před padělanými kazetami?

Ve společnosti Brother bereme padělání velmi vážně. Abychom ochránili naši značku a naše zákazníky, úzce spolupracujeme s našimi partnery, včetně Amazonu, a zavázali jsme se odhalovat padělky na internetu i mimo něj. Níže uvedená čísla ukazují opatření, která jsme podnikli proti padělaným dodavatelům, abychom ochránili naše zákazníky.

Zdroj: Zpráva o ochraně značky Corsearch pro Evropu, září 2018 - červenec 2023.

Zelená ikona nákupního košíku

Nahlášené případy

Uvedli jsme 296 135 online případů napříč 8 621 prodejci, 38 prodejnami 23 oblastí za porušení ochranných známek / autorských práv nebo zavádějících informací, jako je neuvedení kompatibility.

Zelená ikona dokumentu se zaškrtnutím před ní v kruhu

Záznamy odstraněny nebo opraveny

Vyřešili jsme 223 639 záznamů tím, že jsme je stáhli z online prodeje nebo opravili zavádějící informace zobrazené na nich.

Ikona webu v zelené s šipkou směřující přes něj

Nahlášené webové stránky

Nahlásili jsme 375 webových stránek kvůli podvodům, podvodům, phishingu nebo porušování obsahu. 117 webových stránek splnilo náš požadavek, některé byly staženy offline, zatímco u jiných byl odstraněn porušující obsah. 

Jak zkontrolovat, zda jsou vaše kazety originální

Je opravdu snadné zkontrolovat, zda jsou vaše kazety originály Brother.

Jednoduše se podívejte na hologram Brother, který je součástí každé originální kazety, a ujistěte se, že při otáčení ze strany na stranu a nahoru a dolů zobrazuje různá čísla.

Pokud máte jakékoli pochybnosti o tom, že váš produkt není originální, můžete zkontrolovat jeho pravost návštěvou naší webové stránky pro ověřování a zadáním jedinečného ID čísla na vaší kazetě, která se nachází nad hologramem.

 

Zkontrolujte, zda jsou kazety originální

3 černo-oranžové tonerové kazety Brother v řadě


Více způsobů, jak odhalit padělky

Padělané kazety mohou často vypadat jako originální produkty Brother díky podrobné replikaci obalu, ale existují způsoby, jak padělky odhalit. 

Kromě kontroly hologramu se ujistěte, že obal má bezpečnostní štítek a že s ním nebylo manipulováno. ‌Dejte si pozor na pravopisné chyby nebo nekvalitní kartony, které neodpovídají logu a barvám Brother, a buďte opatrní při velkých slevách od velmi vysokých po nízké ceny. Když je cena příliš dobrá, aby byla pravdivá, pravděpodobně není originální. 

Vždy si kupujte originály - nejlepším způsobem, jak zajistit, že získáte produkty Brother, které potřebujete, je nákup u některého z našich autorizovaných prodejců Brother nebo přímo od nás.

Kupujte originály

Recyklace s Brother

Ke každé originální kazetě Brother, kterou si zakoupíte, nabízíme program bezplatné recyklace.

Jednoduše nám zašlete své použité kazety zpět, zdarma, a my se postaráme o to, že je zrecyklujeme nebo repasujeme do nových kazet, zajistíme tak, aby nic nekončilo na skládce.

Příslib Brother, který není zaručen při nákupu padělaných kazet.

Recyklujte zdarma

 

Jednoduché způsoby správy inkoustu a toneru Brother

Balíček inkoustových kazet Brother a balení toneru na stole

Spotřební materiál Brother

Prohledejte veškerý spotřební materiál pro vaše produkty Brother. Od originálních inkoustů a tonerů až po pásky a štítky pro vaše štítkovací zařízení Brother.

Vyhledejte spotřební materiál

Ruka držící mobilní telefon s ikonami na obrazovce a tiskárna s notebookem na stole v pozadí

Brother Mobile Connect

Tiskněte odkudkoli, spravujte spotřební materiál a plně obsluhujte tiskárnu pomocí služby Mobile Connect. Zapněte si upozornění a získejte slevy.

Brother Mobile Connect