1. Domů Brother
  2. Recyklační programy

Recyklace s Brother

Spolupracujeme s vámi na budování lepšího životního prostředí.

Brother printer with paper exiting the machine

Recyklace tiskárny

Doporučujeme našim zákazníkům, aby všechny použité tiskárny a baterie recyklovali v místních recyklačních zařízeních.

Recyklujte s Brother

Recyklace ve společnosti Brother je snadná a bezplatná

Podívejte se na naše video, kde se dozvíte jak recyklovat se společností Brother, nebo jednoduše postupujte podle výše uvedených odkazů a stáhněte si svůj štítek na vrácení.

Děkujeme vám za pomoc při ochraně naší planety.

Dochází vám spotřební materiál?

Často kladené otázky

Možná si všimnete, že na našem štítku (umístěném uvnitř krabice s tonerem) nebo na bezplatném štítku k staposkytujeme celní deklaraci. To platí pouze pro velkou Británii, Švýcarsko a Norsko. V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím kontaktujte na recycle@brother.eu
Bohužel nepřijímáme použité kazety, které nejsou originálními kazetami Brother. Doporučujeme vrátit tyto kazety původnímu výrobci. Vzhledem k neznámému složení kazet třetích stran můžeme pouze repasovat originální spotřební materiál Brother.
Máme vlastní specializované recyklační systémy pro recyklaci a opětovnou výrobu prázdných kazet Brother. Jejich vrácení zpět společnosti Brother znamená, že se můžeme ujistit, že se s vašimi kazetami zachází zodpovědně a, že nic neskončí na skládce.
V závislosti na typu výrobku, který máte, si můžete vybrat službu, která je pro vás nejvhodnější na naší webové stránce pro recyklaci. 
Některé produkty můžete recyklovat doma a pro jiné nabízíme řešení pro vrácení zboží zdarma, abychom mohli zajistit, že s kazetami bude nakládáno zodpovědně a že nic neskončí na skládce. Podívejte se na naši recyklaci pásek TZe a recyklaci rolí DK pro více informací. 
‌Můžete použít stejný bezplatný štítek pro vrácení jako u tonerových kazet, který si můžete stáhnout z našich webových stránek. Stačí přilepit štítek na krabici (použijte krabici a obal, ve kterém přišel váš nový fotoválec), a vzít ho na poštu.
Zařízení Brother jsou shromažďovány a recyklovány v souladu s evropskou legislativou, směrnicí o odpadních elektrických a elektronických zařízeních (OEEZ). Existuje několik způsobů, jak můžete svou starou tiskárnu recyklovat, od místních recyklačních středisek, vrácení prodejci, u kterého jste ji zakoupili, a dokonce i prostřednictvím systémů sběru recyklace pro domácnost. Více informací naleznete na https://www.brother.cz/recycling/printer-recycling.
Vaše kazeta se vrátí do jednoho z našich akreditovaných evropských recyklačních zařízení s nulovým odpadem na skládku (které se nachází v Severním Walesu a na Slovensku), kde bude recyklována nebo repasována (opětovné použití všech dílů pro výrobu nových produktů). Vše, co nelze repasovat, je recyklováno a přispívá k udržitelnému oběhovému hospodářství. Odolné komponenty z vrácené kazety jsou obnoveny a využívány v rámci nové kazety, aby se šetřily zdroje, omezoval dopad na životní prostředí a šetřily se CO2.
Jsme nejdéle působícím komerčním partnerem Cool Earth, protože náš vztah začal již v roce 2009. V rámci toho podporujeme projekt Amazonského deštného pralesa. Navštivte náš profil na coolearth.org a zjistěte, jak výměnou za recyklaci vašich inkoustových a tonerových kazet sponzorujeme ochranu peruánského deštného pralesa. ‌Cool Earth poskytuje nepřetržitou ochranu deštnému pralesu komunity Ashaninka, aby udržela nelegální dřevorubce na uzdě, což jim umožňuje zodpovědně sklízet produkty, jako jsou ořechy, káva a kakao.
Ne, doklad k převodu odpadu se vztahuje pouze na jednotlivé zásilky nad 20 kg.