Skener Brother sedící na stole před odhalenou cihlovou zdí s potištěným papírem ve výstupním zásobníku

Jak funguje skener?

Jak pracuje skener? A jaké různé typy zařízení je dnes možné koupit?

Skenery jsou základem v práci i každodenním životě a digitalizace široké škály dokumentů je jednoduchým úkolem. Jak ale používat skener? A jaké různé typy zařízení je dnes možné koupit?

Proč ke kopírování dokumentů používáme skenery?

Žijeme v digitálním světě, kde je ukládání a sdílení informací životně důležité jak doma, tak na pracovišti. Důležité dokumenty lze kopírovat, uložit a archivovat, což umožňuje vyhledávání a úpravu tištěných kopií jako nikdy předtím a současně snižuje spotřebu papíru digitalizací a archivací informací. Technologie skenování pomohla umožnit revoluci v oblasti správy dokumentů, ale jak to funguje přesně?

Jak fungují skenery

Skenery pracují tak, že svítí na obraz, dokument nebo objekt. Jednoduše řečeno, odražené světlo je poté nasměrováno na fotocitlivou technologii prostřednictvím zrcadel a čoček, poté převedeno na elektronická data, která se použijí k vytvoření digitální kopie originálu.

Nejnovější skenery nejčastěji používají technologii CCD (Charged Couple Device) jako světelný snímací prvek. Existuje několik variant této technologie, jako například nižší model s kontaktním obrazovým senzorem (CIS), jak vysvětlíme. CCD obsahuje světlně citlivé diody nazývané fotosity, které přeměňují fotony na elektrony. I když se jedná o klíčový prvek typického plochého skeneru, zařízení obvykle obsahuje také zrcadla a čočky.

Koncept skenerů lze vystopovat až k raným telefotografickým a faxovým přístrojům z 19. století, ale první skutečný skener se objevil až koncem 50. let 20. století. Těmito skenery byly bubnové skenery, které místo CCD využívaly fotomultiplikační trubice (PMT). Dnes se CCD používá ve většině každodenních skenerů, zatímco větší a dražší bubnové skenery PMT, které mají stále vedoucí kvalitu obrazu, jsou vyhrazeny pro specializované účely díky jejich vyšším nákladům.

Skenery nejsou jen pro dokumenty. Technologie se nadále vyvíjí a je nyní schopna 3D skenování pro vytvoření fyzických modelů objektů. Samozřejmě, že dokumenty jsou stále jednou z jejich hlavních funkcí a dnešní skenery, jako jsou skenery od společnosti Brother, nabízejí nejnovější nejmodernější funkce od inteligentního zpracování obrazu až po pokročilou správu papíru, drátové a bezdrátové připojení, oboustranné skenování, dotykové obrazovky, přenosné modely pro práci na cestách a další.

Jaké typy skenerů jsou k dispozici?

Od výkonných kompaktních skenerů pro každý prostor na špičkové úrovni, až po stolní skenery pro digitalizaci a sdílení dokumentů, existuje spousta možností, ze kterých si můžete vybrat. Existují dokonce pokročilé profesionální skenery pro podniky, které zvládnou větší objemy, a přenosné skenery pro práci na cestách - takže skutečně existuje skener pro každou domácnost a firmu. Kromě samostatných skenerů je také možné tuto technologii zabudovat do vaší tiskárny. Brother všestranné multifunkční tiskárny například umožňují tisk, kopírování, faxování a skenování – ideální pro ty, kteří potřebují maximalizovat efektivitu a produktivitu.

Díky nejnovějším skenerům nebylo nikdy jednodušší digitalizovat, ukládat a sdílet dokumenty a další informace. Brother má širokou škálu odborně navržených skenerů, které vyhovují všem potřebám od domácí kanceláře až po firemní použití, včetně kompaktních, profesionálních, stolních a přenosných skenerů. Přeměňte své dokumenty na vysoce kvalitní digitální soubory stisknutím tlačítka pomocí skeneru Brother.

Více od Průvodce použitím produktů - Skenery

Mohlo by se vám také líbit

Zpět na začátek