A desk with a Brother printer, laptop, and some stationery against an exposed brick wall and a large green plant on the right. Part of a bright window and a white chair is also visible.

Jak najít IP adresu tiskárny | Brother

Zde vysvětlíme, co je to adresa IP, a kroky, které budete muset provést na počítači se systémem Windows nebo Mac, abyste ji našli.

Co je IP adresa na tiskárně?

„Internetový protokol“ nebo IP adresa vaší tiskárny je jedinečná sada čísel přiřazených zařízení. Tato řada čísel je důležitou součástí umožňující vaší tiskárně komunikovat po síti, takže bez nich nebudete moci přidat tiskárnu do sítě, aby ji mohlo používat více strojů na více místech.

Tiskárny Brother jsou navrženy s ohledem na snadné použití a mají mnoho funkcí bezdrátového připojení, které vám umožní připojit více zařízení, aniž byste nastavili tiskárnu tak, aby mohla fungovat ve vaší konkrétní síti. Ve většině případů stačí tiskárnu připojit k síti Wi-Fi.

Existuje několik způsobů, jak zjistit IP adresu vaší tiskárny. To bude záviset na tom, zda má vaše tiskárna displej nebo ne, a na operačním systému počítače, ke kterému se rozhodnete tiskárnu připojit.

Jak najít IP adresu tiskárny

Zjištění IP adresy vaší tiskárny lze provést poměrně snadno, pokud má vaše tiskárna ethernetový port a zobrazovací panel. Pomocí displeje navigujte v menu tiskárny a vyhledejte IP adresu v nastavení a informacích o tiskárně. Pokud se na displeji nezobrazí toto nebo tiskárna nemá displej, budete se muset připojit k počítači.

Jak najít IP adresu na počítači se systémem Windows:

  1. Po připojení tiskárny pomocí USB se přesuňte na ovládací panel z nabídky Start systému Windows.
  2. Klikněte na možnost „Zobrazit zařízení a tiskárny“ v kategorii „Hardware a zvuk“.
  3. Najděte svou tiskárnu v sekci „Tiskárny a faxy“. Ujistěte se, že vybíráte správnou tiskárnu tím, že zkontrolujete název a číslo modelu vaší tiskárny.
  4. Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu tiskárny a vyberte možnost „Vlastnosti“ z nabídky.
  5. V rámci nabídky „Vlastnosti“ najděte záložku „Obecné“ a poté vyhledejte pole „Umístění“. Čísla, která se zobrazují napravo od tohoto pole, tvoří IP adresu tiskárny.

Jak najít IP adresu na Mac-u:

  1. Na domovské obrazovce vašeho Macu klikněte na „Systémové předvolby“.
  2. V novém okně klikněte na možnost „Tisk a fax“.
  3. Ve záložce "Tiskárny" vyhledejte svou tiskárnu a ujistěte se, že vybíráte správnou tiskárnu tím, že zkontrolujete její modelové číslo a název.
  4. Po vybrání správné tiskárny klikněte na "Možnosti a příslušenství". Na nové obrazovce se zobrazí IP adresa tiskárny.

Bez ohledu na to, který operační systém používáte pro nalezení IP adresy tiskárny, je důležité si tato čísla správně zapsat. Tato čísla pak můžete použít ke konfiguraci tiskárny tak, aby fungovala v privátní síti nebo pomáhat při diagnostice problémů s připojením v budoucnu. I když většina moderních tiskáren činí připojení snadným úkolem, je vždy dobré uchovávat si záznam o IP adrese vaší tiskárny pro budoucí použití.

Nebo pokud hledáte tiskárnu, která se může bez problémů připojit k vám a vašim potřebám, přejděte na náš nástroj pro výběr produktů a najděte pro vás dokonalý stroj.

Více od Průvodce použitím produktů - Tiskárny

Mohlo by se vám také líbit

Zpět na začátek