Mobilní tisková aplikace Brother na telefonu, která je vidět na pozadí černé tiskárny Brother na stole.

Jak mohu tisknout z telefonu nebo tabletu | Brother

Tisk z mobilního telefonu může usnadnit tiskové úlohy. Můžete tisknout z iPhone, iPadu, Android smartphone nebo tabletu pomocí certifikované aplikace od výrobce vaší tiskárny. K dispozici jsou však i další možnosti, například pluginy.

Existuje aplikace pro tisk z mého mobilního telefonu? 

Mobilní aplikace pro iOS a Android jsou obvykle k dispozici zdarma a jsou ke stažení z App Store nebo Google Play. Stáhněte si aplikaci, která podporuje váš konkrétní model tiskárny. Po instalaci aplikace do smartphonu nebo tabletu jsou tiskárny ve stejné síti obvykle rozpoznány okamžitě. Poté můžete bez prodlení tisknout soubory ze svých mobilních zařízení.

Najděte soubor nebo fotku, kterou chcete vytisknout ze svého smartphonu nebo tabletu a pak ji sdílejte s tiskovou aplikací na vašem zařízení. Obvykle jsou v aplikaci k dispozici různé možnosti, jako je počet výtisků, které chcete provést, barevně nebo černobíle, jednostranně nebo oboustranně a možnosti tisku na fotografický papír, stejně jako na počítači nebo notebooku. 

Brother má bezplatné mobilní aplikace pro tisk různých souborů, včetně PDF, fotografií, souborů Microsoft Word a Excel a e-mailů ze smartphonů nebo tabletů, přímo do inkoustové nebo laserové tiskárny Brother.

Co můžete tisknout pomocí mobilních aplikací?

 • PDF, Word, Excel, PowerPoint a textové dokumenty – ze seznamu souborů dokumentů nebo stažených souborů nebo z jiných aplikací, jako je Disk Google nebo iCloud. 
 • Fotografie - přímo z aplikace, z fotoalba nebo z aplikací sociálních médií a WhatsApp.
 • Webové stránky – tiskněte webové stránky přímo z různých internetových prohlížečů
 • Ze schránky - tisk dat, fotografií, textu a vybraných částí webových stránek zkopírovaných do schránky z jiných aplikací.

Co můžete a nemůžete tisknout, bude záviset na tiskové aplikaci od výrobce vaší tiskárny, protože ne všechny aplikace budou mít úplný seznam možností tisku, jak je uvedeno výše.

Mohu naskenovat dokumenty do mobilního telefonu nebo tabletu? 

Pokud máte multifunkční tiskárnu, například multifunkční tiskárnu s možností skenování, můžete také skenovat papírové dokumenty do smartphonu nebo tabletu. 

Otevřete aplikaci výrobce a vyberte možnost skenování. Jakmile je dokument naskenován pomocí vaší multifunkční tiskárny, bude zobrazen na vašem smartphonu. Poté můžete váš sken otáčet, ořezávat a upravovat. 

Poté máte několik možností: uložit skenovaný soubor do svého telefonu nebo tabletu, poslat ho e-mailem jako JPEG nebo PDF, nebo uložit ho do cloudu, například iCloud, Dropboxu nebo Google Drive. 
Skenování dokumentů není podporováno všemi aplikacemi, takže zkontrolujte, zda to výrobce tiskárny v aplikaci nabízí. 

Brother nabízí širokou škálu tiskáren a multifunkčních zařízení, jak pro domácí, tak pro kancelářské použití, které jsou vhodné pro tisk z a skenování na smartphony a tablety. Možnosti tisku mohou navíc využívat i návštěvníci, zaměstnanci nebo rodina, kteří jsou připojeni k síti Wi-Fi. 

Pluginy a řešení pro tisk z mobilního telefonu

Kromě aplikací od dodavatelů tiskáren existují i další možnosti pro tisk souborů z mobilních zařízení, jako jsou smartphony nebo tablety. Jedná se o obecné pluginy, které jsou na mobilních zařízeních předinstalovány výrobci zařízení nebo je lze stáhnout samostatně. Výhodou je, že tyto pluginy - na rozdíl od aplikací od výrobců tiskáren - pracují pro více značek tiskáren. Nevýhodou je, že tyto pluginy často nabízejí pouze standardní možnosti tisku a žádné další možnosti, jako je výběr barevného nebo černobílého tisku a oboustranný tisk. Kromě toho nejsou podporovány funkce skenování.

Toto jsou nejoblíbenější pluginy a řešení pro tisk ze smartphonu nebo tabletu:

Apple AirPrint
s technologií Apple AirPrint můžete snadno tisknout z Apple iPhone a tiskárny podporující technologii AirPrint. Aplikace umožňuje velmi snadný tisk e-mailů, fotografií, webových stránek a dokumentů, protože není třeba instalovat žádný software. AirPrint je zabudován do většiny mobilních zařízení se systémem iOS, jako je iPhone a iPad.

Mopria
Tiskněte přímo ze zařízení se systémem Android na tiskárnu, která podporuje Mopria. Rychlé připojení k tiskárně prostřednictvím připojení Wi-Fi pro tisk e-mailů a dalších dokumentů. Stáhněte si a nainstalujte si plugin Mopria Print Service z Obchodu Play a můžete tisknout ze smartphonu nebo tabletu.

 

Cortado
Cortado vám umožňuje tisknout na kompatibilní tiskárně Brother připojené k vašemu smartphonu nebo tabletu přes Wi-Fi nebo Bluetooth. Cortado Cloud Printing je k dispozici pro zařízení Apple, Android a BlackBerry. Můžete tisknout různé formáty souborů, jako jsou e-maily HTML, soubory Excel, PDF a PowerPoint, aniž byste museli instalovat odpovídající aplikaci.

 

NFC (Near Field Communication)
NFC je nová technologie, která umožňuje transakce, výměnu dat a bezdrátové spojení mezi dvěma zařízeními v blízkém dosahu. Pomocí NFC můžete snadno navázat bezdrátové připojení přiložením mobilního zařízení s podporou NFC k tiskárně s funkcí NFC. Poté můžete tisknout přímo z mobilního zařízení a skenovat do něj.

 

Wi-Fi Direct
Tiskárny, které podporují funkci Wi-Fi Direct, se mohou připojit přímo ke smartphonu nebo tabletu, aniž by prošly směrovačem nebo hotspotem. Můžete tisknout přímo z mobilních zařízení nebo skenovat do nich. Díky Wi-Fi Direct je tisk e-mailů, fotografií, webových stránek a dokumentů hračkou. Není potřeba stahovat žádný software, instalovat ovladače ani připojovat kabely. 

 

Aplikace Brother pro tiskárny
Brother má několik aplikací pro tisk souborů ze smartphonů a tabletů se systémem Android a iOS. Tyto aplikace také poskytují pokročilé funkce, které standardní tiskové pluginy a služby postrádají, jako je barevný nebo černobílý tisk, tisk na fotografický papír a jednostranný nebo oboustranný tisk. Kromě toho aplikace umožňují skenování souborů přímo z tiskárny Brother do mobilních zařízení, jako je iPhone, iPad, Android smartphony nebo tablety.

 

Aplikace Brother iPrint&Scan
Brother iPrint&Scan je bezplatná aplikace, která umožňuje tisknout a skenovat soubory do iPhonu, iPadu nebo jakéhokoli smartphonu a tabletu vybaveného operačním systémem Android. Vše, co potřebujete, je síť Wi-Fi a tiskárna Brother nebo multifunkční tiskárna, která to podporuje. Tato aplikace se snadno instaluje a je jednoduchá na používání. Jakmile nainstalujete aplikaci, vyhledá v síti podporované tiskárny, takže můžete kdykoli vytisknout požadované soubory.

 • Jednoduchý a rychlý způsob tisku fotografií, webových stránek a dokumentů (PDF, Word, Excel, PowerPoint, textové dokumenty)
 • Tiskněte dokumenty a fotografie přímo ze služby Cloud, například: Dropbox, OneDrive, Evernote.
 • Uložte naskenované dokumenty do mobilního zařízení se systémem Android nebo je pošlete e-mailem (PDF, JPEG).
 • Použití bez potřeby počítače, notebooku nebo ovladače.

 

Aplikace Brother Mobile Connect
Brother Mobile Connect je bezplatná aplikace, která kromě tisku a skenování souborů do a z mobilních zařízení také umožňuje sledovat hladiny inkoustu a toneru tiskárny a snadno objednat správné kazety. Aplikace funguje přes Wi-Fi a je k dispozici pro iPhone, iPad a Android smartphony nebo tablety.

 • Tisk dokumentů, fotografií a webových stránek (PDF, Word, Excel, PowerPoint, textové dokumenty)
 • Skenování fotografií a dokumentů přímo do smartphonu nebo tabletu (PDF/JPEG) pro tisk, sdílení nebo ukládání.
 • Změňte nastavení tiskárny a sledujte hladiny inkoustu nebo toneru.
 • Přizpůsobte si domovskou obrazovku pro rychlý přístup k často používaným funkcím.

 

Modul plug-in pro službu Brother pro Android
Modul plug-in pro službu Brother je speciálně navržen pro mobilní zařízení se systémem Android (verze 5 nebo vyšší) a lze jej stáhnout z Google Play. Pomocí pluginu můžete stisknutím tlačítka tisknout ze smartphonu nebo tabletu se systémem Android na vhodnou tiskárnu Brother prostřednictvím dostupné sítě Wi-Fi.

Tisk štítků z mobilních telefonů

Je také možné tisknout štítky z mobilních zařízení. K dispozici je řada aplikací pro tisk štítků ze smartphonů, tabletů nebo konkrétních mobilních zařízení používaných v maloobchodním, skladovém a zdravotnickém prostředí. Použití těchto aplikací usnadňuje tisk štítků přímo ze smartphonu, tabletu, notebooku nebo jiného mobilního zařízení prostřednictvím bezdrátové tiskárny štítků Brother. 
Společnost Brother také podporuje profesionální služby v oblasti designu a tisku štítků, jako jsou BarTender a NiceLabel.

Tiskněte a skenujte do webových a cloudových služeb

S tiskárnami a skenery Brother, které mají funkce pro připojení k internetu, je možné se připojit přímo ze zařízení k různým webovým a cloudovým službám, jako je Google Drive, Dropbox, OneDrive, Evernote a Box. Toto připojení vám umožňuje tisknout a skenovat přímo do těchto oblíbených služeb bez použití počítače.

 

Více od Průvodce použitím produktů - Tiskárny

Mohlo by se vám také líbit

Zpět na začátek