Ruční vložení purpurové inkoustové kazety do tiskárny Brother vedle azurových, žlutých a černých kazet

Postup při změně inkoustu tiskárny

Dojde-li tiskárně inkoust nebo toner, bude nutné kazetu vyměnit. Tady je jak na to!

Každá tiskárna potřebuje inkoust. Na nejjednodušší úrovni poskytují kazety tiskárně inkoust, který potřebuje pro svou práci. Inkoustové tiskárny stříkají inkoust z kazety v mikroskopických kapičkách na papír. Při každém tisku se spotřebuje o něco více inkoustu z kazety. V závislosti na objemu a typu tisku, který provádíte, bude nakonec nutné vyměnit inkoustové kazety do tiskárny. To by mohlo být docela pravidelně v rušné kanceláři nebo malé firmě, nebo jednou za čas doma.  

Jak vyměním inkoust v tiskárně Brother?

Pokud jste nikdy předtím neměnili kazetu ve své domácí nebo kancelářské tiskárně, může se to zdát trochu skličující. Pokud však budete postupovat podle těchto jednoduchých kroků, nemůže to být jednodušší. Tyto pokyny jsme založili na výměně inkoustové kazety na jedné z oceněných tiskáren Brother, ale stejná pravidla platí pro všechny výrobce. 

  1. Zkontrolujte, zda je tiskárna zapnutá. Pokud se na displeji tiskárny zobrazí text „žádná kazeta, nainstalujte inkoust“, je na čase vyměnit inkoustovou kazetu.
  2. Inkoustové kazety jsou obvykle uloženy na pravé straně tiskárny. Chcete-li začít, otevřete přední krycí panel, abyste viděli, kde jsou kazety. Měly by být čtyři - azurová, purpurová, žlutá a černá. Displej tiskárny vám sdělí, která barva došla. Každá kazeta má nahoře malou páčku.
  3. Klepnutím na páčku vyjměte starou kazetu.
  4. Pokud instalujete kazety poprvé, může mít vaše tiskárna také zelenou nebo oranžovou ochrannou část ve slotu kazety, kterou je třeba vyjmout a dát stranou, ale ne vyhodit.
  5. Nové kazety mají někdy plastový ciferník, kterým je potřeba otáčet, dokud nezaklapne, a ochranný kryt, který byste měli sejmout. To se často provádí otočením páky a jemným vytažením.
  6. Jakmile to uděláte, nainstalujte novou inkoustovou kazetu do příslušného, barevně označeného slotu ve směru označeném šipkou na štítku.
  7. Opatrně vložte kazetu, dokud nezapadne na místo. Proveďte to pro tolik kazet, kolik je třeba vyměnit.
  8. Zavřete přední krycí panel.
  9. Vaší tiskárně nyní zabere několik minut, než připraví systém inkoustových trubic pro tisk. Během tohoto období nechte tiskárnu zapnutou.

Jak mohu vyměnit toner v tiskárně Brother?

Tonerové kazety jsou dodávány v uzavřených obalech, které jsou navrženy tak, aby je chránily. Při skladování toneru v domácnosti nebo kanceláři byste měli kazetu vždy nechat uvnitř obalu, dokud není čas ji nainstalovat. Toner může vyschnout, pokud je ponechán mimo obal po delší dobu bez použití. Kazety by také měly být během skladování udržovány vodorovně a neměly by být vystaveny extrémním teplotám. Toner se může uvnitř kazety pohybovat, pokud je uložen pod různými úhly, což by mohlo vést k problémům s tiskem.

Jakmile jste připraveni nainstalovat tonerovou kazetu, opatrně ji vyjměte z obalu a vytáhněte plastovou západku na konci kazety v jednom dlouhém pruhu. Poté kazetou opatrně zatřeste ze strany na stranu, aby se toner rovnoměrně rozprostřel. Možná to budete chtít udělat nad odpadkovým košem pro případ, že vypadne nějaký toner.

Otevřete přední kryt tiskárny.

Nyní jste připraveni vložit kazetu do jednotky fotoválce. Zatímco některé laserové tiskárny mají vestavěné válce, laserové tiskárny Brother mají vyjímatelné jednotky fotoválce, které lze v případě potřeby vyměnit. Vložte tonerovou kazetu do jednotky fotoválce. Měl by se zacvaknout na místo. Koronový vodič můžete vyčistit uvnitř válce tak, že několikrát posunete malý zelený jazýček na jednotce dopředu a dozadu. Nyní nainstalujte jednotku fotoválce s kazetou uvnitř zpět do tiskárny.

Zavřete přední kryt tiskárny.

Co mám dělat, když mám inkoust nebo toner na ruce?

Pokud z kazety unikne inkoust nebo toner a dostane se vám kdykoli na ruce, okamžitě si je umyjte a vyhněte se kontaktu s očima. Je důležité zabránit nesprávné manipulaci s inkoustovými kazetami, aby nedošlo k úniku. Rozlití je pravděpodobnější u méně kvalitních kazet, což je jeden z důvodů, proč vždy doporučujeme zakoupit originální spotřební materiál Brother pro nejvyšší kvalitu a nejlepší výkon.

Jak zkontrolovat padělané kazety

Nezávislé spotřebitelské testy ukázaly, že kupování podřadných alternativ je falešná ekonomika. Padělané kazety předstírající, že jsou velkými značkami, jsou také nezákonné a nebezpečné, nemají kvalitu a hrozí trvalé poškození tiskárny. Vedoucí představitelé odvětví, jako je Brother, spolupracují na potlačení padělků, aby pomohli chránit spotřebitele. Padělané kazety můžete obvykle najít kvůli jejich špatné kvalitě, neoficiálnímu balení, krátké životnosti, levnému cenovému bodu a pochybným místům, kde se prodávají, ale některé padělky jsou velmi dobré, takže stojí za to zkontrolovat padělky , pokud jste někdy v pochybnostech.

Pokud jste investovali do jedné z oceněných laserových tiskáren Brother, budete chtít zajistit, aby fungovala co nejlépe nákupem originálního spotřebního materiálu Brother. Naše tonerové kazety se ukázaly jako kvalitnější, trvanlivější a bezpečnější než neoriginální alternativy. Mohou být také použity ke snížení vaší uhlíkové stopy a dopadu na životní prostředí prostřednictvím našeho recyklačního systému. A pokud budete s naším originálním spotřebním materiálem zacházet s nezbytnou péčí, odmění vás vysoce kvalitním, rychlým a cenově výhodným tiskem.

Co mám dělat s prázdnými kazetami?

Pamatujte, že staré kazety by se nikdy neměly vyhazovat do koše a lze je recyklovat, aby se minimalizoval dopad na životní prostředí. Společnost Brother provozuje rychlý, snadný a bezplatný program pro vracení a opětovnou výrobu našich originálních inkoustových a tonerových kazet. Každou část použité inkoustové kazety znovu repasujeme v našem vyhrazeném zařízení. Odesláním použitých kazet zpět k nám chráníte životní prostředí a přispíváte k udržitelnému oběhovému hospodářství.

 

Více od Průvodce použitím produktů - Tiskárny

Mohlo by se vám také líbit

Zpět na začátek