A woman reading recycling instructions on a green paper behind a blue, Brother toner cartridge box

Jak recyklovat tiskové kazety

Když v kazetě do tiskárny dojde inkoust nebo toner, mnoho lidí je jednoduše vyhodí, aniž by si uvědomili, že kazety do tiskáren lze recyklovat na jejich použitelné části.

Proč nemohu vyhazovat inkoustové kazety?

Každý rok jsou miliony inkoustových a tonerových kazet vyhazovány, než aby byly recyklovány. Ve skutečnosti je každý rok po celém světě vyhozeno na skládku více než 350 milionů kazet do tiskáren, z nichž každá obsahuje plasty, jejichž rozklad může trvat až 1000 let. Všechny tyto vyřazené kazety přispívají k plnění skládek, přidávání znečišťujících látek a toxinů do životního prostředí.

Jak mám zlikvidovat kazety do tiskáren?

Výrobci tiskáren nyní umožňují odeslat staré inkoustové a tonerové kazety k recyklaci, jakmile jsou prázdné. Takže místo toho, abyste je házeli do koše a přispívali ke krizi skládek, měli byste mít možnost zabalit prázdné náplně do tiskáren a poslat je zpět výrobci, který je pak za vás recykluje.

Téměř všechny vaše originální inkoustové a tonerové kazety, až 97 % z nich, lze recyklovat, takže není důvod je nerecyklovat. Nejen, že to výrazně omezuje plýtvání, ale také snižuje náklady na výrobu nových inkoustových a tonerových kazet, a to jak finanční, tak environmentální. To v konečném důsledku znamená, že náklady na inkoustové a tonerové kazety mohou být pro vás v budoucnu udržovány na rozumné úrovni.

Co se stane s inkoustovými kazetami, když jsou recyklovány?

Pokud jde o omezení dopadu recyklace na životní prostředí, Brother je „na vaší straně“. Bereme náš závazek vůči životnímu prostředí vážně, takže jsme tu, abychom vám pomohli usnadnit recyklaci inkoustových a tonerových kazet.

Když nám pošlete kazety zpět, absolutně nic nepůjde na skládku a my se postaráme o to, abychom vaše použité kazety repasovali a recyklovali s co nejmenším dopadem na planetu.

Více o našem vedoucím procesu na trhu můžete získat zde.

Jak odeslat prázdné inkoustové a tonerové kazety Brother zpět

Pokud jste připraveni recyklovat použité originální inkoustové a tonerové kazety Brother, stačí postupovat podle čtyř jednoduchých kroků.

  1. Přejděte na naši webovou stránku a najděte formulář pro recyklaci inkoustu nebo formulář pro recyklaci toneru. Podle potřeby vyplňte údaje o svém domově nebo kanceláři a dejte nám vědět, kolik kazet chcete vrátit.
  2. Brother vám zašle předem označenou obálku nebo krabici v závislosti na tom, kolik použitých inkoustových nebo tonerových kazet nám potřebujete poslat. Nebo, pokud máte k vrácení jen hrstku tonerových kazet, můžete jednoduše vytisknout poštovní štítek zdarma na našich webových stránkách a poslat je zpět v krabici, ve které dorazily, přiložením štítku.
  3. Naplňte obálku nebo krabici použitými originálními inkoustovými nebo tonerovými kazetami Brother a pečlivě je utěsněte, abyste zajistili, že zůstanou zabaleny, dokud se k nám nedostanou.
  4. Zamiřte na místní poštu a odešlete své použité inkoustové nebo tonerové kazety Brother, zcela zdarma. Nebo, pokud posíláte zpět více než 12 tonerových kazet najednou, jednoduše nám dejte vědět, až naplníte svou recyklační krabici, a my si ji od vás vyzvedneme.

Je to tak snadné recyklovat originální inkoustové a tonerové kazety Brother , jakmile s nimi skončíte. Pokud tedy chcete udělat něco pro životní prostředí, dejte nám vědět, až skončíte s inkoustovými a tonerovými kazetami, a my vám zašleme, co potřebujete k recyklaci.

Více od Průvodce použitím produktů - Všeobecné

Mohlo by se vám také líbit

Zpět na začátek