1. Domů Brother
  2. Podpora
  3. Průvodce použitím produktů - Tiskárny
  4. 5 způsobů zabezpečení bezdrátové tiskárny
Obrázek tiskárny bezdrátové domácí sítě uzamčené a obklopené řetězy

5 způsobů zabezpečení bezdrátové tiskárny

Ať už jste majitel firmy nebo zaměstnanec, váš pracovní týden se pravděpodobně skládá z času v kanceláři a času stráveného doma. Ale aby byla hybridní práce úspěšná, musí být na místě ta správná technologie.

Vezměte si například bezdrátové tiskárny. Mají samozřejmě řadu výhod – konkrétně je lze spravovat, aktualizovat a řešit problémy na dálku.

Pokud ji však řádně nezabezpečíte, může být vaše bezdrátová tiskárna potenciálním místem chyby zabezpečení ve vaší domácí síti. Zde se dozvíte, jak zabezpečit bezdrátovou tiskárnu pěti jednoduchými kroky.

1. Zabezpečte porty tiskárny

Jedná se o přístupové body softwaru používané pro připojení externích zařízení k tiskárně. Vaše bezdrátová tiskárna bude mít výběr portů, které jsou určeny pro řadu zařízení, ale mnohé z nich nebudete používat.

Každý z těchto nezabezpečených portů představuje potenciální zranitelnost, kterou lze hacknout. Musíte zaplnit tyto mezery ve vaší domácí pracovní bezpečnostní obraně. A můžete to udělat jednoduše tím, že zakážete všechny porty, které nepoužíváte prostřednictvím nastavení tiskárny, a ponecháte pouze jeden port, který používáte, otevřený. Jednoduše zkontrolujte uživatelskou příručku zařízení a zjistěte, jak to udělat.

2. Aktualizujte firmware tiskárny

Firmware je software, který spouští vaši tiskárnu. Může mít neočekávané chyby zabezpečení, které mohou umožnit lidem získat přístup k tiskárně a síti.

Výrobce tiskárny pravděpodobně pravidelně aktualizuje firmware tiskárny, aby odstranil některé z těchto nedostatků – a vy se musíte řídit jeho příkladem. Ujistěte se, že pravidelně aktualizujete firmware tiskárny, abyste mohli využívat nejnovější ochrany od výrobce. Firmware můžete obvykle aktualizovat ručně prostřednictvím ovládacího panelu tiskárny, ale pokud povolíte automatické aktualizace, bude to jednoduché.

3. Použijte bránu firewall

Jako software pro zabezpečení sítě jsou firewally účinným krokem zabezpečení, který může chránit váš počítač a další zařízení připojená k síti, která používáte. Brána firewall monitoruje příchozí a odchozí data a blokuje formy přístupu, které nesplňují konkrétní bezpečnostní protokoly.

Před použitím bezdrátové tiskárny se ujistěte, že má bránu firewall. Tiskárna – nebo váš počítač – může mít předinstalovanou bránu firewall. Pokud ne, budete muset nainstalovat firewall jiného výrobce. Pokud si nejste jisti některou z těchto možností, obraťte se na oddělení ve vaší společnosti odpovědné za vaši bezdrátovou tiskárnu.

4. Změňte výchozí heslo tiskárny

Vaše tiskárna může vyžadovat uživatelské jméno a heslo pro bezdrátový přístup. Zjistíte, že výchozí uživatelské jméno a heslo bude pravděpodobně standardně nastaveno. Pamatujte, že tyto data mohou být známy externím stranám. To znamená, že při prvním nastavení a instalaci bezdrátové tiskárny byste měli v nastavení nastavit nové uživatelské jméno a heslo.

Místo použití existujícího slova nebo fráze pro vaše heslo vytvořte dlouhé a silné heslo, které obsahuje alespoň 12 znaků a směs malých a velkých písmen, čísel a speciálních znaků.

5. Zakázat síťový tisk

Když je tiskárna online, může být zranitelná vůči útoku. Jedním z nejlepších způsobů, jak zabezpečit bezdrátovou tiskárnu, je zakázat síťový tisk tím, že tiskárnu přepnete do režimu offline, aby k ní nebylo možné přistupovat z jiných zařízení.

Jednou z možností je omezit dobu, kdy je tiskárna zranitelná, a to pouze povolením síťového tisku, když ji potřebujete použít. Pokud se zajímáte zejména o bezpečnost, můžete trvale zakázat síťový tisk a místo toho připojit počítač a tiskárnu pomocí kabelu. Na ovládacím panelu tiskárny je obvykle možnost zakázat síťový tisk. To by však nemělo být nutné, pokud jste podnikli všechny ostatní kroky.

Ujistěte se, že je celá vaše domácí pracovní síť bezpečná

Nezapomeňte, že i po zabezpečení domácího počítače a sítě lze snadno přehlédnout jiná síťová zařízení, jako jsou bezdrátové tiskárny. Pro efektivní a bezpečnou hybridní práci musí být každé online zařízení bezpečné.

Zdroje
https://cybernews.com/security/printer-security/

Více od Průvodce použitím produktů - Tiskárny

Mohlo by se vám také líbit

Zpět na začátek