A Brother label printer on a desk using thermal printing technology to print a medium sized white label with black text.

Jak funguje termální tiskárna?

Termální tiskárny používají teplo namísto inkoustu k vytváření štítků a značení na papír, pásku, stužku nebo jiné materiály. Existují dva typy tepelného tisku – přímý termální a termotransferový.

Termální tiskárny používají teplo namísto inkoustu k vytváření štítků a značení na papír, pásku, stužku nebo jiné materiály. Existují dva typy tepelného tisku – přímý termální a termotransferový.

Termální tisk (nebo přímý termální tisk) je proces, který vytváří tištěný obraz selektivním zahříváním termopapíru, když papír prochází tepelnou tiskovou hlavou. Tepelně citlivý papír se zbarví do černé barvy v oblastech, kde se zahřívá, a vytváří tak požadovaný obraz.

Termotransferový tisk na druhou stranu používá barvonosnou pásku k vytváření trvanlivých obrazu s dlouhou životností. Tento proces je známý pro vytváření vysoce trvanlivých s odolností proti rozmazání výtisků. Díky tomu se termální tiskárny staly oblíbenou volbou pro výrobu trvanlivých štítků a snadno čitelných čárových kódů, stejně jako účtenky, vstupenky, náramky, poukazy, jmenovky, a mnohem více.

Štítky a značení jsou všude, kam se podíváte v našem každodenním a profesionálním životě. Od domácností po kanceláře, obchody, sklady a další zařízení jsou štítky nutností v celé řadě obchodních odvětví, včetně dopravy a logistiky, maloobchodu, zdravotnictvídohledatelnosti potravin. A co víc, s pandemií koronaviru, která přinesla zcela nový soubor výzev, pokud jde o bezpečný a efektivní provoz na pracovišti, nebylo nikdy důležitější mít rychlý přístup k štítkům, které pomáhají udržet všechny informace. Pokud potřebujete vysoce kvalitní, cenově výhodné štítky, které jsou odolné (termotransfer) nebo jsou ideální pro aplikace s krátkou životností (přímá tepelná), pak je termální tisk skvělou volbou.

Jak funguje termální tiskárna štítků?

Přímý termální tisk používá speciální termochromně potažený papír, zatímco termotransferový tisk používá pásku citlivou na teplo a je obecně tou volbou pro extra odolnost.

Termotransferové tiskárny obsahují tiskovou hlavu, která je složena z malých vyhřívaných bodů - jeden pro každý pixel - a je ovládána mikroprocesorem. To určuje, které body jsou potřebné k vytvoření konkrétního obrázku. Body používají teplo k roztavení a přenosu vosku nebo inkoustu na bázi pryskyřice z pásky na prázdný povrch, ať už je to papír, plast nebo jiný materiál.

Existují tři hlavní typy teplonosných inkoustů - vosk, vosk-pryskyřice a čistá pryskyřice. Každý z nich má své vlastní specifické vlastnosti a stojí za to si uvědomit rozdíly. Vosk má dlouhou životnost, ale štítky vytištěné tímto způsobem musí zůstat suché a jsou citlivé na oleje, chemikálie a oděr. Další je vosková pryskyřice, která je odolnější než samotný vosk a často se používá pro přesnější výtisky. Nakonec je tu čistá pryskyřice, která je ze všech nejtvrdším nosičem. Štítky z čisté pryskyřice jsou voděodolné, odolné vůči slunečnímu záření a nabízejí větší ochranu proti chemikáliím a olejům. Na rozdíl od vosku a voskové pryskyřice jej nelze použít na papír, ale je určen k natavení na vinyl, polyester, polypropylen a další materiály, aby se vytvořily vysoce odolné štítky a značení pro odvětví, jako je automobilový průmysl, námořní doprava, letadla. , dopravní a strojírenský průmysl.

Váš výběr inkoustu bude přirozeně záviset na vašich konkrétních obchodních nebo osobních požadavcích. Totéž platí pro materiál, na který chcete tisknout. Brother nabízí široký výběr médií k tisku, stejně jako štítky na míru, které uspokojí všechny vaše požadavky na označování. Od neuvěřitelně odolné řady P-touch až po barevné, stolní a přenosné možnosti – pro každou úlohu existuje termální tiskárna štítků.

Jaké jsou výhody termální tiskárny štítků?

Jednou z velkých výhod termálního tisku je, že se neomezujete pouze na tisk na papír. V závislosti na výběru tiskárny mohou termální tiskárny štítků používat různé pásky a stuh, materiály, jako jsou plasty, nylon, polyester, vinyl a dokonce i smršťovací bužírky. Díky tomu jsou termální tiskárny vysoce flexibilní a univerzální v celé řadě průmyslových odvětví a účelů.

Trvanlivost zůstává dalším aspektem některých aplikací termotiskáren štítku. Štítky vyrobené pomocí termotransferu jsou mnohem odolnější než tradiční tisk na papír. Inkoust se může vlivem času a živlů rozmazávat a vyblednout, ale termální tisk nabízejí mnohem větší odolnost, zvláště pokud používáte například čistou pryskyřici kombinovanou s laminovaným materiálem.

Unikátní štítky P-touch (TZe) od společnosti Brother se speciální vrstvenou vrchní vrstvou vydrží mnoho let v interiéru i exteriéru a jsou odborně navrženy tak, aby byly odolné vůči vodě, slunečnímu záření, chemikáliím, oděru a teplotě.

Jak dlouho vydrží termální tisk?

Přímé termální výtisky se vzhledem k tomu, že jsou vytvářeny pomocí tepla na materiálu citlivém na teplo, mohou snadno vyblednout v průběhu času, když jsou vystaveny slunečnímu světlu nebo teplu. Takže pokud hledáte dlouhodobé výtisky, které zůstanou čitelné po několik let, pak přímý termální tisk nebude vhodný pro vaše podnikání.

Mohou termální tiskárny tisknout cokoli?

Termální tiskárny štítků podporují širokou škálu médií: Včetně papíru, plastu a kompozitních materiálů. Jsou také nejlepší volbou, pokud jde o výrobu jasných, snadno čitelných čárových kódů. To je nezbytné pro veškeré obchodní použití. A konečně, termální tiskárny štítků, jako je špičková řada QL a TD Brother, jsou optimalizovány pro práci s nejnovějšími počítači a mobilními technologiemi, včetně smartphonů, tabletů, Wi-Fi a Bluetooth, pro maximální flexibilitu. Můžete také využít aplikace pro návrh štítků pro stolní počítače, mobilní zařízení a SDK (sady pro vývoj softwaru) pro integraci termálních tiskáren do vlastních aplikací, což je doporučeno, abyste mohli přizpůsobit nejlepší možnosti pro vaše štítky.

Oceňované termální tiskárny Brother nabízejí velkoobjemové nízkonákladové značení s výjimečnou trvanlivostí a účinností. S více než 30 lety zkušeností s vývojem profesionálních zařízení na výrobu štítků může Brother splnit všechny vaše požadavky na označování.

Pokud uvažujete o termální tiskárně pro vaši společnost nebo osobní použití, měli byste začít tím, že si prohlédnete naši řadu profesionálních tiskáren štítků QL-800 pro bezkonkurenční rychlost, konektivitu a všestrannost, včetně možnosti tisku dvoubarevných štítků v černé a červené barvě. Nebo se podívejte na naše tiskárny TD a TJ , kde najdete požadavky na velkoobjemový tisk. Pro jasné, nákladově efektivní štítky, kterým můžete věřit, jsou termální tiskárny štítků jedničkou z dobrého důvodu.

 

Více od Průvodce použitím produktů - Všeobecné

Mohlo by se vám také líbit

Zpět na začátek