Ruka zvedající jasný indigo, zelený a bílý výtisk z horní části bílé tiskárny Brother

Tisk formátu A3 na tiskárně A4 | Brother

Zmenšení dokumentů na papír různých velikostí bylo často složité

Zmenšení dokumentů na papír různých velikostí bylo často složité. Co tedy můžete udělat, pokud máte dokument formátu A3, který je třeba vytisknout ve formátu A4?

Měřítko dokumentů pro tisk ve správné velikosti bylo v minulosti trochu složité, což vedlo k plýtvání tiskovými zdroji.

Tisk dokumentu ve specifickém formátu velikosti byl překážkou mnoha pracovníků kanceláře a zpomalil mnoho tiskových úloh. Ptáme se: Existuje snadný způsob, jak přizpůsobit A3 dokumenty tak, aby se tiskly na papír formátu A4?

Mohu vytisknout dokument formátu A3 na papír formátu A4?

Dobrou zprávou je, že ano, nyní existuje snadný způsob tisku z formátu A3 na A4. Mnoho nejnovějších profesionálních tiskáren ve většině případů automaticky zmenší a změní velikost vašich dokumentů za vás. Dříve jste možná museli manuálně upravovat velikost dokumentu ve Wordu, PowerPointu nebo podobné aplikaci - což může být složité. Nyní však můžete měnit velikost dokumentů přímo při tisku.

Moderní tiskárny většinou dokážou automaticky změnit měřítko vašich tištěných dokumentů, jak potřebujete. Pokud to není možné provést automaticky, stále existují možnosti pro snadný tisk dokumentů formátu A3 na papír formátu A4.

Jak mohu vytisknout dokument formátu A3 na formát A4?

Před odesláním dokumentů k tisku jednoduše vyberte formát papíru, do kterého chcete tisknout, v nabídce. Pokud zmenšujete dokument z tisku A3 na A4, zaškrtněte před kliknutím na tlačítko „Tisk“ zaškrtávací políčko „zmenšit příliš velké stránky“, protože právě toto dává tiskárně pokyn, aby obsah zmenšila na vámi vybranou velikost papíru bez ohledu na to, jak velký je původní soubor. Pak jste připraveni pokračovat.

Věci jsou stejně jednoduché, pokud jde o skenování a tisk. Pro fyzické dokumenty A3, které je třeba vytisknout na A4, budete mít k dispozici možnosti zmenšení na vaší profesionální tiskárně Brother. Pokud používáte tiskárnu se skenerem A3 nebo automatickým podavačem dokumentů, budete mít možnost své dokumenty zmenšit na A4.

Jednoduše vložte fyzický dokument formátu A3 do tiskárny a vyberte, kolik kopií chcete vytisknout. Před kopírováním a tiskem dokumentu vyberte pomocí dotykové obrazovky tiskárny „možnosti“ a poté vyberte „zvětšit/zmenšit“. Odtud vyberte „zmenšit“ a budete moci vybrat poměr zmenšení, který si přejete pro svou tiskovou úlohu. V takovém případě budete skenovat z formátu A3 pro tisk na papír formátu A4.

Je to tak jednoduché. Pokud máte dokument ve formátu A3, který potřebujete zmenšit, jednoduše jej naskenujte nebo zkopírujte pomocí multifunkčního tiskárny Brother.

Lze A4 vytisknout jako A3?

Existuje mnoho důvodů, proč budete možná muset změnit měřítko dokumentů A3 pro tisk na A4. Podobně může být nutné zvětšit měřítko dokumentu. Naštěstí vám nejnovější tiskový software umožňuje zvětšovat i zmenšovat velikost dokumentů pomocí přesně stejných kroků, které jsme nastínili výše, bez ohledu na to, kterým směrem se potřebujete posunout.

Automatická úprava měřítka vašich dokumentů je jen jedním ze způsobů, jak vám naše nejnovější řada profesionálních tiskáren pomáhá usnadnit život.

Vždy „na vaší straně“; použijte náš nástroj produktového poradce , který vám pomůže najít dokonalou tiskárnu.

Více od Průvodce použitím produktů - Tiskárny

Mohlo by se vám také líbit

Zpět na začátek