Genuine Brother LC1000BKBP2 Ink Cartridge Black Blister Pack

The Brother LC1000BKBP2 Black Ink Cartridge Blister Pack. Each black cartridge prints 500 pages.

Black cartridge prints 500 pages in accordance with ISO/IEC 24711

High quality genuine Brother cartridge

Prevents waste to save you paper, time and money

Detaily produktu

LC1000BKBP2_main

Key Features

  • Black cartridge prints 500 pages in accordance with ISO/IEC 24711
  • High quality genuine Brother cartridge
  • Prevents waste to save you paper, time and money

Popis

Purchase the LC1000BKBP2 Ink Cartridge Blister Pack to save money on your genuine Brother cartridges. Developed to ensure you always get quality documents, you’ll be protecting your printer from potential long-term damage caused by using non-genuine products.

Více o tomto produktu ...

Available in other colours:

Ensure your Brother printer continues to deliver the exceptional results you’ve come to expect by choosing a LC1000BKBP2 Ink Cartridge Blister Pack.

Though there may be cheaper replacement alternatives available elsewhere online, only a genuine LC1000BKBP2 guarantees that your machine will continue to perform as quickly and efficiently as it should. 

Remember that using Brother cartridges is the only way to ensure that your printer continues to work at its very best and that any warranty you hold remains valid too.

So, order the LC1000BKBP2 Ink Cartridge Blister Pack in Black from Brother today to ensure you get better value for money over time.

Creative Center

Navštivte Kreativní centrum Brother a získejte přístup k více než 2 000 šablonám, které si můžete přizpůsobit, abyste si mohli vytvořit vlastní obchodní dokumenty a kreativní projekty.

Obchodní centrum nabízí celou řadu marketingových materiálů, které vám pomohou udělat skvělý dojem na pracovišti, včetně vizitek, faktur, letáků a plakátů, které mohou být přizpůsobeny vašim potřebám.

Ať už jste samostatně výdělečně činní nebo provozujete malý podnik, tyto inteligentní šablony jsou užitečné, pokud chcete vytvářet zajímavé dokumenty

Domácí centrum je také vybaveno praktickými papírovými materiály - od vzdělávacích pomůcek a her ke zkoušce s dětmi a veselých dekorací, které můžete použít na zvláštní příležitost, na papírové řemeslné návrhy včetně automatizace, mechanismů a znaků, které jsou zcela exkluzivní.

Je tu spousta možností a je to úplně zdarma!

Zpět na začátek